Програма – 1-ви модул

ПЪРВИ СЕМИНАР

Първи ден

09.00 – 10. 00   Увод в хомеопатичното лечение

10.00 – 10.30  Видове хомеопатично лечение

10.30 – 10.45  ПОЧИВКА

10.45 – 11.15  Клиничен преглед в хомеопатията

11.15 – 12.30  Хомеопатичното лекарство

12.30 –  14.00 ПОЧИВКА

14.00 – 15.30 Материя медика: ARNICA MONTANA, RHUS TOXICODENDRON, BRYONIA

15.30 – 15.45   ПОЧИВКА

15.45 – 16.15   Материя медика: BELLADONNA

 

Втори ден

09.00 – 10.30 Материя медика: FERRUM PHOSPHORICUM. Хомеопатично лечение при остър ринит

10.30 – 10.45   ПОЧИВКА

10.45 – 12.30 Материя медика: ACONITUM NAPELLUS. Хомеопатичен подход при остър фебрилен синдром

ВТОРИ СЕМИНАР

Първи ден

09.00 – 10.30  Материя медика: HEPAR SULFURIS CALCAREUM, PYROGENIUM, MERCURIUS SOLUBILIS

10.30 – 10.45   ПОЧИВКА

10.45 – 11.30 Хомеопатично лечение при остри гнойни процеси: хордеолум, фурункул, панарициум

11.30 – 12.30 Материя медика: PHYTOLACCA DECANDRA, APIS MELLIFICA

12.30 – 14.00   ПОЧИВКА

14.00 – 14.45 Хомеопатично лечение при остър тонзилит

14.45 – 15.30 Хомеопатично лечение при остър отит

15.30 – 15.45 ПОЧИВКА

15.45 – 17.00 Хомеопатично лечение при при остър и обострен синуит

 

Втори ден

09.00 – 10.00  Обсъждане на теста и клинични случаи

10.00 – 10.45  Хомеопатично лечение при прегракване, афония и ларингит

10.45 – 11.00  ПОЧИВКА

11.00 – 12.30  Хомеопатично лечение при грип и грипоподобни синдроми

 

ТРЕТИ СЕМИНАР

Първи ден

09.00 – 10.45  Понятие за конституция. Материя медика: СALCAREA CARBONICA, CALCAREA PHOSPHORICA, CALCAREA FLUORICA

10.45 – 11.00  ПОЧИВКА

11.00 – 12.00 Хомеопатично лечение при детски инфекциозни заболявания

12.00 – 12.30 Материя медика: NATRUM MURIATICUM

12.30 – 14.00  ПОЧИВКА

14.00 – 15.30 Хомеопатично лечение в кърмаческа възраст.

15.30 – 15.45 ПОЧИВКА

15.45 – 16.15 Материя медика: SULFUR IODATUM

16.15 –  17.00 Хомеопатично лечение при алергичен ринит

 

Втори ден

09.00 – 10.00  Обсъждане на теста и клиничните случаи

10.00 – 10.45 Материя медика: IPECA, DROSERA, ANTIMONIUM TARTARICUM

10.45 – 11.00  ПОЧИВКА

11.00 – 12.30 Хомеопатично лечение при кашлица

 

ЧЕТВЪРТИ СЕМИНАР

Първи ден

09.00 – 10.15 Материя медика: ACTAEA RACEMOSA, SEPIA OFFICINALIS

10.15 – 10.45 Хомеопатично лечение при бременни. Повръщане през бременността

10.45 – 11.00 ПОЧИВКА

11.00 – 12.00 Хомеопатично лечение през бременността и в ранния следродилен период

12.30 – 14.00  ПОЧИВКА

14.00 – 15.00  Материя медика: BERBERIS VULGARIS, DIOSCOREA VILLOSA, CANTHARIS VESICATORIA

15.00 – 15.15 ПОЧИВКА

15.15 – 16.30 Хомеопатично лечение при остра патология на отделителната система: остри пикочни инфекции, нефролитиазна криза, ретенция на урина

16.30 – 17.00 Прилошаване при пътуване

 

Втори ден

09.00 – 10.00  Обсъждане на теста и клинични случаи

10.00 – 10.30 Материя медика: AESCULUS HIPPOCASTANUM

10.30 – 10.45 ПОЧИВКА

10.45 – 12.30  Материя медика: PODOPHYLUM PELTATUM. Хомеопатично лечение при остри смущения в гастро-ентерологията: остър гастроентерит,

холелитиазна криза, хемороиди, запек

 

ПЕТИ СЕМИНАР

Първи ден

09.00 – 10.00 Материя медика: RUTA GRAVEOLENS. Хомеопатично лечение при травми на меките тъкани.

10.10 – 10.30 Хомеопатично лечение при травми на костно-ставен апарат,
ЦНС и периферна нервна система

10.30 – 10.45 ПОЧИВКА

10.45 – 11.15 Материя медика: CROTON TIGLIUM. Хомеопатично лечение при херпес симплекс, херпес зостер, молускум контагиозум и пиодермии

11.30 – 12.30 Хомеопатично лечение при остра уртикария, ужилване от насекоми, изгаряния и измръзване

12.30 – 14.00   ПОЧИВКА

14.00 – 14.30  Хомеопатично лечение в периоперативния период

14.30 – 15.30 Материя медика: GELSEMIUM SEMPERVIRENS, STRAMONIUM

15.30 – 15.45 ПОЧИВКА

15.45 – 17.00 Материя медика: STAPHYSAGRIA, IGNATIA AMARA

 

Втори ден

09.00 – 10.00  Обсъждане на теста и клинични случаи

10.00 – 10.45 Материя медика: NUX VOMICA

10.45 – 11.00 ПОЧИВКА

11.00 – 12.30 Хомеопатично лечение при инцидентна тревожност и безсъние

ШЕСТИ СЕМИНАР

Първи ден

09.00 – 10.00 Понятие за чувствителен тип – клинично значение

10.00 – 10.30 Понятие за хронична реактивност

10.30 – 10.45 ПОЧИВКА

10.45 – 11.30 Псоричен реактивен тип

11.30 – 12.30 Материя медика: SULFUR, PSORINUM

12.30 – 14.00 Обедна почивка

14.00 – 14.45 Материя медика: LYCOPODIUM CLAVATUM

14.45 – 15.30 Туберкулинов реактивен тип

15.30 – 15.45 ПОЧИВКА

15.45 – 17.00 Материя мeдика:  TUBERCULINUM, AVIAIRE, PHOSPHORUS

 

Втори ден

09.00 – 10.00 Клинични случаи

10.00 –  10.15 ПОЧИВКА

10.15 – 11.00 Понятие за хронична реактивност. Сикоза

11.00 – 12.30 Материя медика: THUYA OCCIDENTALIS, MEDORRHINUM, NATRUM SULFURICUM